Kadra
Kierownik placówki – mgr DOROTA FURTAK - WLAZIŃSKA
Kierownik do spraw medycznych – dr n. med. AGNIESZKA CZERWIŃSKA - BŁASZCZYK
Superwizor pracy zespołu - mgr RENATA MARCINIAK - ANTOSZEK
Zespół realizujący działania w placówce pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego specjalisty psychoterapii uzależnień, licencjonowanego trenera I i II st. PTP, certyfikowanego superwizora KBdsPN
DOROTA FURTAK-WLAZIŃSKA - mgr pedagogiki, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, trener ART., coach. Współtwórczyni i koordynatorka programów profilaktycznych, leczenia i terapii osób z problemem uzależnienia od substancji psychoaktywnych, alkoholu, programów dotyczących uzależnień behawioralnych oraz programów w zakresie poradnictwa rodzinnego. Prowadzi diagnozę i psychoterapię osób z problemem uzależnienia, spotkania dla rodzin w kryzysie. Doświadczenie zawodowe dotyczące pracy z osobami z problemem uzależnienia oraz osobami z doświadczeniem choroby psychicznej zdobywała pracując w państwowych oraz prywatnych placówkach medycznych.
Posiada Certyfikat Zarządzania projektami PRINCE2® FOUNDATION, oraz PRINCE2® PRACTITIONNER, Certyfikat Zarządzania ryzykiem M_o_R® FOUNDATION.
Swoją pracę zawodową wzbogaca uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.
AGNIESZKA CZERWIŃSKA-BŁASZCZYK - Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w Katedrze Psychiatrii Zakładu psychoterapii i chorób psychosomatycznych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest lekarzem specjalistą psychiatrii oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalu psychiatrycznym, zarówno na oddziałach stacjonarnych oraz dziennych, w ośrodkach leczenia uzależnień oraz w poradniach zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień.
W sposób szczególny zajmuje się problematyką leczenia uzależnień od alkoholu, innych substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych, zarówno u osób dorosłych jak i u młodzieży. Zajmuje się działalnością dydaktyczną, prowadząc szkolenia z dziedziny psychiatrii oraz uzależnień. W czasie swojej pracy zawodowej miała przyjemność być autorem lub współautorem publikacji z dziedziny psychiatrii. Swoją wiedzę wciąż poszerza, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.
Uznaje, że człowiek jest całością, a leczenie to proces, w którym oprócz stosowania farmakologii ważna jest sfera emocjonalna oraz zdrowie fizyczne. Ważna jest dla niej relacja z pacjentem oraz wzajemny szacunek i życzliwość. Dba o to, by ta relacja dawała poczucie bezpieczeństwa pacjentom oraz by pacjenci rozumieli przyczyny swoich dolegliwości i związany z tym plan leczenia oraz czynnie w nim uczestniczyli.
LUCYNA ŁUKJANOWICZ - BORDER - mgr filologii, psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, ukończyła szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, uczestniczyła w szkoleniu "Dialog motywujący- procesy, zasady i metody pracy" oraz "Stawka większa niż życie - program szkoleniowy dla terapeutów uzależnień podnoszący kwalifikacje w zakresie pomocy psychoterapeutycznej dla osób uzależnionych od hazardu i innych uzależnień behawioralnych. W placówce zajmuje się diagnozą oraz terapią indywidualną osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i innych uzależnień behawioralnych, diagnozą i terapią indywidualną osób bliskich i rodzin osób uzależnionych.
ALICJA GIEZEK - mgr psychologii klinicznej i osobowości WSB - National Louis University w Nowym Sączu oraz poradnictwa psychologiczno - pedagogicznego DSW we Wrocławiu, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, absolwentka Szkoły Trenerów SIEĆ PTP, ukończyła dwustopniowe szkolenie Systemowej Terapii Rodzin oraz szkolenie dla specjalistów pracujących ze sprawcami przemocy. Uczestniczyła w szkoleniu z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych w ramach projektu „Szkoła trenerów profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych” oraz w szkoleniu „Doskonalenie umiejętności zawodowych profesjonalistów w obszarze uzależnień behawioralnych”. Udział w szkoleniu „Implikacje do terapii w zakresie uzależnień behawioralnych na bazie wiedzy seksuologicznej”. Ukończyła cykl szkoleniowy TPB, uczestniczyła w szkoleniu “Dialog motywujący w terapii grupowej osób uzależnionych lub używających narkotyków” oraz “Doskonalenie umiejętności pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi w pogłębionym programie terapii uzależnień dla absolwentów szkół psychoterapii”, a także “Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi”. Pracuje w Centrum Interwencji Kryzysowej KARAN we Wrocławiu oraz Poradni Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień Centrum IKAR we Wrocławiu. Aktualnie dzieli się też swoim doświadczeniem i wiedzą ze studentami studiów podyplomowych WSB - National Louis University w Nowym Sączu i w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Autorka oraz realizatorka szeregu szkoleń, warsztatów i wielu programów profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży. Zainteresowania zawodowe i naukowe, poza szeroko pojętą psychologią dotyczą problematyki uzależnień, rozwoju osobistego, problemów rodziny oraz dzieci i młodzieży.
KATARZYNA TRYBEK - mgr pedagogiki, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. W placówce zajmuje się diagnozą oraz terapią indywidualną i grupową osób z problemem uzależnienia. Prowadzi poradnictwo – spotkania motywacyjno-informacyjne dla osób eksperymentujących, uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz ich bliskich i rodzin. Jako pedagog realizuje działania w ramach Poradnictwa Rodzinnego.
HUBERT GIEZEK – mgr poradnictwa pedagogicznego, posiada licencjat pedagogiki rodzinnej, ukończył studia podyplomowew zakresie resocjalizacji i socjoterapii, profilaktyk, realizator programów profilaktycznych: "Debata"," "NOE", "Stop Substancjom Psychoaktywnym", Spójrz Inaczej”, "Unplugged", ARS – jak dbać o miłość, ukończył program szkoleniowy ”Studium profilaktyki problemów czynnościowych, ukończył szkolenie: „Implikacje do terapii w zakresie uzależnień behawioralnych na bazie wiedzy seksuoligicznej”, realizator szkoleń rad pedagogicznych i wywiadówek profilaktycznych.
AGATA KWASIŃSKA – mgr psychologii, obecnie uczestniczy w programie szkoleniowym w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień, uczestniczka 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w warszawskiej Akademii Edukacji i Motywacji. Ukończyła kurs interwencji kryzysowej. Kompetencje zawodowe zdobywała pracując z dorosłymi osobami z problemem uzależnienia, osobami z doświadczeniem choroby psychicznej oraz współprowadząc warsztaty umiejętności wychowawczych. Koordynuje działania w Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Środków Psychoaktywnych, prowadzi terapię indywidualną i grupową.
JOANNA LISOWSKA - PASZKIEWICZ – mgr psychologii, licencjat pedagogiki. Studia ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie kształci się w zakresie terapii systemowej (WTTS) oraz skoncentrowanej na rozwiązaniach (LETSR). Doświadczenie zdobywała m.in w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przedszkolu. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Od ponad 10 lat pomaga ludziom zmagającym się z różnego rodzaju kryzysami. Pomaga dotrzeć do swoich potrzeb, zrozumieć trudności oraz odnaleźć zasoby i rozwiązania. Realizuje działania w ramach Poradnictwa Rodzinnego.
MARTYNA KRZYŻAK - mgr psychologii klinicznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w fundacji NON LICET pomagając osobom doświadczającym przemocy. Ukończyła szkolenie w obszarze tematyki uzależnień organizowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urząd Miasta Wrocławia szkolenie pn. “Ograniczanie picia jako cel terapii osób uzależnionych od alkoholu”. Ukończyła również szkolenie pn. “Przemoc w rodzinie - terapia osób doświadczających przemocy i osób stosujących przemoc” organizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii. W placówce pracuje na Oddziale Dziennym terapii uzależnienia od Alkoholu, prowadzi spotkania indywidualne i grupowe. Realizuje poradnictwo rodzinne w ramach spotkań indywidualnych.
IDA KAUL – mgr psychologii, diagnosta ADHD u dorosłych, psychoterapeutka w trakcie procesu szkolenia. Jest absolwentką Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie w trakcie pięcioletniego szkolenia Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. Odbyła staż kliniczny w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, a także praktyki w MONARze przy ul. Roosevelta we Wrocławiu. Zdobywała doświadczenie pracując z mieszkankami ośrodka dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej, doświadczających przemocy i wykluczenia społecznego, zmagających się z uzależnieniem. W placówce jest Koordynatorem działań w Oddziale Dziennym terapii uzaleznienia od substancji psychoaktywnych, prowadzi spotkania indywidualne i grupowe. Prowadzi grupę dla osób, które doświadczają trudnosci emocjonalnych, które mogą byc spowodowane problemem uzaleznia (Syndrom DDA).
KAROLINA BEDNARZ – mgr psychologii o specjalności klinicznej, ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień w Krakowskim Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako psycholożka w Centrum Praw Kobiet, gdzie udzielała wsparcia w formie interwencji kryzysowych, między innymi ofiarom przemocy oraz osobom współuzależnionym. Odbyła staż w Poradni Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia w Opolu oraz na Dziennym Oddziale Uzależnienia od Alkoholu w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień we Wrocławiu. W pracy kieruje się naukowym podejściem, opartym na dowodach, pracuje w podejściu integratywnym.
Przestrzega Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, swoją pracę poddaje superwizji. Szczególną wagę przykłada do empatii i szacunku, tworząc bezpieczną przestrzeń dla osób z każdego środowiska. W placówce pracuje na Oddziale Dziennym terapii uzależnienia od substancji psychoaktywnych, gdzie prowadzi zarówno indywidualne, jak i grupowe formy terapii. Prowadzi grupę dla osób, które doświadczają trudnosci emocjonalnych, które mogą byc spowodowane problemem uzaleznia (Syndrom DDA).
KATARZYNA TABIŚ – mgr psychologii, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym obecnie kontynuje kształcenie w ramach Kolegium Doktorskiego Psychologii. W pracy doktorskiej skupia się na badaniu uwarunkowań procesu trzeźwienia. . Pracuje z pacjentami dorosłymi zmagającymi się z uzależnieniami oraz z członkami ich rodzin.
Każdą konsultację traktuje jako spotkanie z drugim człowiekiem oparte na poczuciu bezpieczeństwa, dialogu i uważności. Szczególnie bliskie jest mi podejście integratywne.
Jest członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w trakcie całościowego szkolenia w dziedzinie psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, co pozwala mi przyjmować pacjentów również na psychoterapię z takimi problemami jak dysregulacja emocji, zaburzenia nastroju czy trudności w obszarze osobowości. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji."
JEREMI ANTOSZEK – mgr psychologii. Studia psychologiczne ukończył na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Katowicach, na kierunku psychotraumatologia, co pozwala mu pracować w roli psychotraumatologa. Aktualnie jest w trakcie szkolenia w 4-letniej szkole psychoterapii w podejściu integratywnym, które jest realizowane przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii i posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zdobywał między innymi w poradniach Centrów Zdrowia Psychicznego należących do Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, oraz w praktyce prywatnej. Posiada doświadczenie zarówno w pracy w kontakcie indywidualnym jak i grupowym. Swoją pracę poddaje stałej superwizji w celu dbania o jakość i formę świadczonych usług. Pracuje z osobami których problemy dotyczą emocji, relacji, osobowości lub też są aktualnie w kryzysie. Główne obszary trudności w których udziela pomocy to szeroko rozumiane doświadczenia traumatyczne i ich konsekwencje takie jak: zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia depresyjne, problemy z regulacją emocji, PTSD (zespół stresu pourazowego) oraz CPTSD (złożony zespół stresu pourazowego), zaburzenia więzi, zaburzenia dysocjacyjne, zaburzenia osobowości.
MILENA GRABSKA mgr psychologii. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, akredytowane przez Ministerstwo Zdrowia szkolenie w zakresie Terapii Uzależnień na SWPS-ie w Katowicach. Ukończyła pierwszy poziom szkolenia IFS (System Wewnętrznej Rodziny).
Doświadczenie w pracy z osobami z problemem uzależnienia zdobywałam w Oddziale Dziennym dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Prowadzi terapię w formie indywidualnej, jak i grupowej (grupa wstępna dla osób z problemem uzależnienia od substancji psychoaktywnych).
Na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę udziałem w kursach i szkoleniach oraz poprzez zapoznawanie się z najnowszą literaturą. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Ważne jest dla niej, aby podążać za pacjentem w procesie terapeutycznym. W mojej pracy kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdej osoby, ponieważ każdy ma unikalną historię, potrzeby i cele.