Poradnia Zdrowia Psychicznego
Nasi specjaliści specjalizują się w pomocy
osobom dorosłym, zmagającym się z:
• depresją
• schizofrenią,
• wahaniami nastroju
• zaburzeniami odżywiania
• zaburzeniami nerwicowymi i lękowymi
• zaburzeniami zachowana
• problemami osobistymi
• kryzysem w związku
• kryzysem w małżeństwie
• traumą spowodowaną: śmiercią bliskiej osoby, rozstaniem z partnerem
CENNIK WIZYT - kliknij tutaj
NASI SPECJALIŚCI
- dr n. med. Agnieszka Czerwińska - Błaszczyk
Stopień doktora nauk medycznych uzyskałam w Katedrze Psychiatri Zakładu psychoterapii i chorób psychosomatycznych. Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jestem lekarzem specjalistą psychiatrii oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w szpitalu psychiatrycznym, zarówno na oddziałach stacjonarnych oraz dziennych, w ośrodkach leczenia uzależnień oraz w poradniach zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień.
W sposób szczególny zajmuję się problematyką leczenia uzależnień od alkoholu, innych substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych, zarówno u osób dorosłych jak i u młodzieży.
Zajmuję się działalnością dydaktyczną, prowadząc szkolenia z dziedziny psychiatrii oraz uzależnień. W czasie swojej pracy zawodowej miałam przyjemność był autorem lub współautorem publikacji z dziedziny psychiatrii. Swoją wiedzę wciąż poszerzam, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
Uznaję, że człowiek jest całością, a leczenie pacjenta to proces, w którym oprócz stosowania farmakologii ważna jest sfera emocjonalna oraz zdrowie fizyczne. Ważna jest dla mnie relacja z pacjentem oraz wzajemny szacunek i życzliwość. Dbam o to, by ta relacja dawała poczucie bezpieczeństwa pacjentom oraz by pacjenci rozumieli przyczyny swoich dolegliwości i związany z tym plan leczenia oraz czynnie w nim uczestniczyli.
- Alicja Giezek
Jestem absolwentką psychologii klinicznej i osobowości WSB - National Louis University w Nowym Sączu oraz poradnictwa psychologiczno - pedagogicznego DSW we Wrocławiu, Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień, absolwentką Szkoły Trenerów SIEĆ PTP. Ukończyłam dwustopniowe szkolenie Systemowej Terapii Rodzin oraz szkolenie dla specjalistów pracujących ze sprawcami przemocy. Uczestniczyłam w szkoleniu z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych w ramach projektu „Szkoła trenerów profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych” oraz w szkoleniu „Doskonalenie umiejętności zawodowych profesjonalistów w obszarze uzależnień behawioralnych”, w szkoleniu „Implikacje do terapii w zakresie uzależnień behawioralnych na bazie wiedzy seksuologicznej”. Ukończyłam cykl szkoleniowy TPB, uczestniczyła w szkoleniu “Dialog motywujący w terapii grupowej osób uzależnionych lub używających narkotyków” oraz “Doskonalenie umiejętności pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi w pogłębionym programie terapii uzależnień dla absolwentów szkół psychoterapii”, a także “Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi”. Aktualnie dzielę się swoim doświadczeniem zawodowym i wiedzą ze studentami studiów podyplomowych WSB - National Louis University w Nowym Sączu i w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. jestem autorką oraz realizatorką szeregu szkoleń, warsztatów i licznych programów profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży. Moje zainteresowania zawodowe i naukowe, poza szeroko pojętą psychologią dotyczą problematyki uzależnień, rozwoju osobistego, problemów rodziny oraz dzieci i młodzieży.
- Joanna Lisowska - Paszkiewicz
Jestem mgr psychologii, licencjatką pedagogiki. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie kształce się w zakresie terapii systemowej (WTTS) oraz skoncentrowanej na rozwiązaniach (LETSR). Doświadczenie zdobywałam m.in w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przedszkolu. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Od ponad 10 lat pomagam ludziom zmagającym się z różnego rodzaju kryzysami. Pomagam dotrzeć do swoich potrzeb, zrozumieć trudności oraz odnaleźć zasoby i rozwiązania.
- Martyna Krzyżak
Absolwentka psychologii klinicznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w fundacji NON LICET pomagając osobom doswiadczajacym przemocy. Ukończyłam szkolenie w obszarze tematyki uzależnień organizowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urząd Miasta Wrocławia pn. “Ograniczanie picia jako cel terapii osób uzależnionych od alkoholu”. Ukończyłam również szkolenie pn. “Przemoc w rodzinie - terapia osób doświadczających przemocy i osób stosujących przemoc” organizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii. W placówce pracuję na Oddziale Dziennym terapii uzależnienia od Alkoholu, prowadzę spotkania indywidualne i grupowe.
- Ewa Kazanowska
Absolwentka psychologii na SWPS w Warszawie. Ukończyłam akredytowane przez Ministerstwo Zdrowia szkolenie w zakresie Terapii Uzależnień oraz Program Ograniczania Picia. Obecnie uczestniczę w 4 - letniej szkole psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Korzystam z metod Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz z założeń i metod pracy poprzez ciało z objawami traumy i chronicznego stresu Somatic Experiencing® (w trakcie 3 – letniego szkolenia). Jestem uczestniczką wielu szkoleń w zakresie interwencji kryzysowej oraz warsztatów pracy z ciałem. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Fundacji Nagle Sami, w której wspierałam osoby, które utraciły kogoś bliskiego, oraz w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, gdzie podejmowała interwencje i prowadziła konsultacje z osobami doświadczającymi i stosującymi przemocy. Prowadziłam terapię indywidualną oraz grupową osób dorosłych w Centrum Odwykowym i w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Prowadzę spotkania indywidualne dla osób dorosłych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
- Ida Kaul
Psycholożka, diagnosta ADHD u dorosłych, psychoterapeutka w trakcie procesu szkolenia. Jest absolwentką Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie w trakcie pięcioletniego szkolenia Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. Odbyła staż kliniczny w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, a także praktyki w MONARze przy ul. Roosevelta we Wrocławiu. Zdobywała doświadczenie pracując z mieszkankami ośrodka dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej, doświadczających przemocy i wykluczenia społecznego, zmagających się z uzależnieniem. W placówce pracuje indywidualnie i grupowo w ramach Oddziału Dziennego Terapii Uzależnienia od Środków Psychoaktywnych, a także w ramach poradni dla osób uzależnionych.
- Karolina Bednarz
Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jestem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień w Krakowskim Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień. W Karan NZOZ Centrum Interwencji Kryzysowej pracuję na Oddziale Dziennym terapii uzależnienia od substancji psychoaktywnych, gdzie prowadzę zarówno indywidualne, jak i grupowe formy terapii.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psycholożka w Centrum Praw Kobiet, gdzie udzielałam wsparcia w formie interwencji kryzysowych, między innymi ofiarom przemocy oraz osobom współuzależnionym. Odbyłam staż w Poradni Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia w Opolu oraz na Dziennym Oddziale Uzależnienia od Alkoholu w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień we Wrocławiu. W pracy kieruję się naukowym podejściem, opartym na dowodach, i przestrzegam Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, swoją pracę poddaję superwizji. Szczególną wagę przykładam do empatii i szacunku, tworząc bezpieczną przestrzeń dla osób z każdego środowiska.
- Katarzyna Tabiś
Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym obecnie kontynuuję kształcenie w ramach Kolegium Doktorskiego Psychologii. W pracy doktorskiej skupiam się na badaniu uwarunkowań procesu trzeźwienia. W tym obszarze rozpoczęłam również proces certyfikacji jako specjalista psychoterapii uzależnień. Pracuję z pacjentami dorosłymi zmagającymi się z uzależnieniami oraz z członkami ich rodzin.
Każdą konsultację traktuję jako spotkanie z drugim człowiekiem oparte na poczuciu bezpieczeństwa, dialogu i uważności. Szczególnie bliskie jest mi podejście integratywne.
Jestem członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w trakcie całościowego szkolenia w dziedzinie psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, co pozwala mi przyjmować pacjentów również na psychoterapię z takimi problemami jak dysregulacja emocji, zaburzenia nastroju czy trudności w obszarze osobowości. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
- Jeremi Antoszek
Jestem absolwentem studiów magisterskich na kierunku psychologia kliniczna Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Ukończyłem także studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Katowicach, na kierunku psychotraumatologia, co pozwala mi pracować w roli psychotraumatologa. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia w 4-letniej szkole psychoterapii w podejściu integratywnym, które jest realizowane przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii i posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zdobywałem między innymi w poradniach Centrów Zdrowia Psychicznego należących do Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, oraz w praktyce prywatnej. Posiadam doświadczenie zarówno w pracy w kontakcie indywidualnym jak i grupowym. Swoją pracę poddaję stałej superwizji w celu dbania o jakość i formę świadczonych usług. Pracuję z osobami których problemy dotyczą emocji, relacji, osobowości lub też są aktualnie w kryzysie. Główne obszary trudności w których udzielam pomocy to szeroko rozumiane doświadczenia traumatyczne i ich konsekwencje takie jak: zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia depresyjne, problemy z regulacją emocji, PTSD (zespół stresu pourazowego) oraz CPTSD (złożony zespół stresu pourazowego), zaburzenia więzi, zaburzenia dysocjacyjne, zaburzenia osobowości.
- Magdalena Ługowska
Pedagog - absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, tutor rodzinny, obecnie w trakcie procesu certyfikacji na specjalistę terapii uzależnień Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Katowicach.
Jako pedagog w ramach poradnictwa rodzinnego prowadzę Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców.
Udzielam indywidualnych porad rodzicom w zakresie wychowania, rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci, a także w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Wspieram rodziny w trudnych sytuacjach, takich jak kryzysy emocjonalne lub społeczne, które mogą wpływać na rozwój dziecka.
Rejestracja
telefoniczna pod nr. 727 577 510 lub osobista
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00
UWAGA: Obowiązuje WYŁĄCZNIE płatność bezgotówkowa.
Płatność kartą w placówce lub przedpłata na konto dwa dni przed terminem wizyty.
Konto do wpłat za wizyty: ING Bank Śląski 60 1050 1012 1000 0090 8132 2175
W tytule przelewu należy podać swoje nazwisko oraz datę i godzinę wizyty.
Potwierdzenie wpłaty należy przesłać na maila:
rejestracja.wroclaw@karan.pl
Odwołanie wizyty należy dokonać max. do 48 h przed jej terminem.